permakultura


jóga

pochopení

zdraví

krásajednoduchost

smysl

funkce

úroda

pohyb

Katka Horáčková

sbírá přes 20 let zkušenosti v práci s bylinami a lidmi - v komunitních projektech a zahradách, na farmách i v kuchyních, v neziskových organizacích i pulsujících městech a soukromých zahrádkách.

Jako dobrovolník se naučila mnohému řemeslu v zahraničí i u nás, než absolvovala úplný Permaculture Design Course v Německu. A mnoho dalších vzdělávacích programů, nejvíce si však cení osobních zkušeností a neutuchající zvědavost.

Věnuje se přípravě a lektorování kurzů zaměřených na zakládání zahrad, biopěstování, využití bylin v kuchyni, kosmetice a domácí lékárně. Její srdeční záležitostí je umění uchovávání osiva. Kurzy s Katkou jsou vždy spojeny s praktickou částí a zaměřeny na přítomné publikum a prostor.

Kromě zahradních konzultací přednáší a sdílí o tématech trvalé udržitelnosti, soběstačnosti, herbalismu, veganství, a to pro širokou veřejnost i soukromně. Přispívá do časopisů, publikací a webů.

Je členkou sítě Evropských učitelů permakultury (European Permaculture Teachers) a v organizaci Permakultura CS se věnuje mezinárodní spolupráci a koordinuje Akademii permakultury.

Studuje Ajurvédu a její dávné principy používá ve svém životě i práci. Spoluzaložila Védský Spolek Kailash, který pořádá pravidelné semináře.Since the 1990 she spent years WWOFing and volunteering in farms, gardens and community projects. This gave her invaluable experience before taking a full PDC course in 2010. Since then she has been teaching specialized courses on seed-saving, plant-propagating, herbalism, garden-design, self-sufficiency, gives public talks and consultations. Introduction to permaculture or design courses with Katka are always focused on the audience and combined with some practical experience. Since 2015 she also teaches PDC in a team of teachers of Akademie permakultury CS.

She is also a part of the European Permaculture Teachers network and sits in the Board of Permakultura CS national association.

As a student of Ayurveda she co-founded a Kailash Vedic Guild, where she organises regular seminars.


Permakultura a Jóga se v mém životě potkaly

a doplňují tak, abych mohla nabídnout

tohle smysluplné řešení i vám.


Nebýt součástí problému je tím nejlepším řešením.